İade Koşulları

İade Şartları Hakkında Bilgilendirme

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde, aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz;

Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

Ürün Faturasında bulunan Ürün İade Bölümü'nü doldurunuz ve faturanın en az 1 nüshasını mutlaka iade edilecek ürün ile beraber gönderiniz. Faturası olmayan ürünlerin iadesi kesinlikle alınamaz. Fatura ürün iadesinden sonra gönderilir ise Fatura Gönderim Kargo bedeli Müşteriye aittir.

İade formunu eksiksiz doldurarak, YURTİÇİ KARGO ile aşağıdaki adrese 287736802 Müşteri Numarası ile gönderebilirsiniz. Yurtiçi Kargo dışında farklı bir kargo firması ile gönderilen iadelerde İade Kargo bedeli iade tutarınızdan düşülerek ödemenizin iadesi gerçekleştirilir.

İade Adresi: Abdurrahman Gazi Mah. Ebubekir Cad. No:27 Kelebekia Premium Sit. D/5 Sancaktepe/İstanbul

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iade süreci başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra

Hane14 tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde "Artı Bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Hane14 ‘ün bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kusurlu Ürün İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi/Üretici firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi belirli günlere yönelik ALICI'ya özel olarak hazırlanan, satışa sunulan ve/veya ithal edilen ürünlerde, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların, kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamaktadır.

İade etme süresi kaç gündür?

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'de yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 7 gün içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor?

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'de yer alan 'Sebep Göstermeden Cayma Hakkı' sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 7 gün içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre 30 gündür.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 7 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde de, ürün bedeli "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Hane14’ün bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Sitemizde yer alan ürünler, ilgili ürünün üretici ve/veya tedarikçisi tarafından sunulan garanti şartlarına tabidir. Ürün değişimi ve diğer konularda Hane14 ile iletişim kurabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.