İade ve Değişim Koşulları

İADE ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME


 1. Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

  İADELERDE KARGO ÜCRETİ MÜŞTERİYE AİTTİR.
  MNG KARGO İLE İADE GÖNDERİMLERİ YAPILMALIDIR.
  KARGO BEDAVA KAMPANYA UYGULAMALARINDA İADE KARGO ÜCRETİ ALINMAZ, KAMPANYA UYGULAMASI DIŞINDA İADE KARGO ÜCRETİ MÜŞTERİYE AİTTİR.

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 14 TAKVİM GÜNÜ içerisinde, aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz:

Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

Ürün Faturasında bulunan Ürün İade Bölümü'nü doldurunuz ve iadenizle beraber gönderiniz.


  II.Hangi kargo firması ile göndermeliyim?

 

 1. MNG KARGOile Firmamızın anlaşması üzerinden Sırma Tataroğlu-HANE14  adı ile veya 474468924 Müşteri Numarası  ile gönderim yapmanız gerekmektedir, başka kargo ile yapılan iade gönderimleri kabul edilmez.

  2. Başka bir kargo firması ile gönderim yaparsanız iade kargo tutarını daha yüksek olacaktır ve siz ödemek durumunda olursunuz. Kargoyu karşı ödemeli olarak gönderirseniz iade kargo tutarı düşülerek para iadesi işleminiz gerçekleştirilecektir.


  İade Gönderim Adresi: Abdurrahman Gazi Mah. Ebubekir Cad. No:27 Kelebekia Premium Sit. D/5 Sancaktepe / İstanbul


İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iade süreci başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilip onaylanması durumunda para iadeniz yapılır.


  III. Para iadem nasıl yapılacak? 1. Ödemenizi Kredi Kartı İle Yaptıysanız:

İpara Hane14 tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak 1hafta içerisinde "Artı Bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Hane14 ‘ün bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Banka kartların iade tutarının yansıması 1 ayı bulabilmekte, süreç bankanız ile ilgilidir, takibini bankanızdan yapabilirsiniz.

2. Ödemenizi Kapıda Ödeme  İle Yaptıysanız:

Para iadeniz banka hesabınıza yapılacaktır. Bunun için faturanızın alt kısmına banka bilgilerinizi (IBAN) yazmanızı rica ederiz.

3. Ödemenizi Havale İle Yaptıysanız:

Para iadeniz ödeme yaptığınız banka hesabınıza yapılacaktır.   III. Kusurlu/Hasarlı Ürün iadem nasıl yapılacak?

Üründen/Kargodan kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz Tedarikçi/Üretici firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

 1. İade Kapsamı Dışındaki Ürünler

Kullanılmış ürünler iade alınmaz, ürün paketleri açılmamış ve denenmemiş olmalıdır. Hijyen kuralları gereği giyilen iç giyim ve çorap ürünleri iade alınmaz.


 1. İade etme süresi kaç gündür?

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’te yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 30 gün içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Neden sadece ilk yedi gün içinde iade kabul ediliyor?

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’te yer alan 'Sebep Göstermeden Cayma Hakkı' sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 gün içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre 30 gündür.

 1. İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 7 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 1-2 gün içerisinde de, ürün bedeli "artı bakiye" olarak hesabınıza yansır. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Hane14’ün bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

VII. Ürün değişimi yapabilir miyim?


Ürün değişimi yapabilirsiniz.

DEĞİŞİMLERDE KARGO ÜCRETİ MÜŞTERİYE AİTTİR. 

Ürün değişimi ve diğer konularda Hane14 ile iletişim kurabilirsiniz. 

WhattsApp / Müşteri Destek Hattı: 0 (532) 2773787

Whatsapp Destek Hattı x HANE14 ile iletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.